5 ЗВЕЗДНА НОВА ГОДИНА В ХОТЕЛ" SHERATON OTEL ESENYURT”***** РАННИ ЗАПИСВАНИЯ! Дата: 30.12.25 – 02.01.26 / 4 дни / 3 нощувки – БЕЗ Н...
5 ЗВЕЗДНА НОВА ГОДИНА
В ХОТЕЛ" SHERATON OTEL ESENYURT”*****
РАННИ ЗАПИСВАНИЯ!
Дата: 30.12.25 – 02.01.26 / 4 дни / 3 нощувки – БЕЗ НОЩНИ ПРЕХОДИ!
Цена: 798лв./ 408 евро при направена резервация и внесен депозит в размер на 30% до 31.10.25г.
От: 01.11.25г – 848лв. / 434 евро
Цената е валидна при минимум 30 плащащи.
ПРОГРАМА:
1 ДЕН / 30.12.25 /: 08.00ч от спирката на ОББ срещу хотел Тримонциум в посока Капитан Андреево- Истанбул. Пристигане в Истанбул. Разглеждане на музея на шоколада Pelit. Отворен през 2013 г. от известната турска марка сладкарски изделия Пелит, този музей е много повече от витрина на сладкиши. Това е творчески свят, където шоколадът се превръща в скулптура, история и разказване на истории. Настаняване в хотел “ SHERATON OTEL ESENYURT”*****. Свободно време. Можете да се възползвате от Уелнес зоната на хотела, която включва: закрит басейн, сауна, хидромасажна вана и турска баня. Нощувка.
2 ДЕН /31.12.25/ Закуска. Панорамна обиколка в европейската част /включена в цената / с посещение на Българската желязна църква „Свети Стефан“, която е отворена отново за посещение на 07.01.18 г. и се намира също на брега на залива Златен Рог. Разходка по тесните и стръмни улички с къщи боядисани в безброй ярки цветове, кафета, малки vintage и hand-made магазинчета и ателиета на квартал Балат. Това е стар еврейски квартал в Истанбул, в който следите от еврейски, арменски, православни и турски общности, разкриват пълно с истории минало. Балат е едно от онези места, които ти носят усещане за автентичност с историческите дървени къщи в ярки цветове и форми, из синагогите, джамиите и църквите от византийско и османско време. През 2003 г. кварталът заедно със съседният му квартал - Фенер са включени в списъка с обекти със световно културно наследство на Юнеско. Свободно време. По желание посещение на новия султански дворец"Долмабахче" с местен екскурзовод на български език/ заявява се и се заплаща в България при група минимум 20 души/. „Долма бахче“ означава „запълнена градина” и се отнася за малкото пристанище, което било затрупано, за да се построи първо градина, а след това прекрасния дворец.
Връщане на хотела. Свободно време. ПРАЗНИЧНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРЯ с DJ и музикална програма /танцов ансамбъл, бейлиденс /. Нощувка.
3 ДЕН / 01.01.26 /: Закуска. Около обяд - Екскурзия по желание: панорамна обиколка на града с посещение на Азиатската част - Преминава се през въжения мост над Босфора. По крайбрежния път на Азиатската част на града ще имате възможност да се любувате на много стари вили, летни дворци и резиденции, някогашни рибарски селища, превърнати днес в най-изисканите и скъпи жилищни райони. Преминава се прокрай Бейлербей / втория летен дворец край Босфора, използван най-често като резиденция на почетни чуждестранни лица/. Посещение на Джамията Чамлъджа разположена в азиатската част на Истанбул на хълма Чамлъджа. Тази джамия, най-голямата в Турция, е символ на модерния подход на страната към нейнота ислямско наследство, като същевременно се основава на вековна архитектурна традиция. Хълмът е разположен от анадолската страна на Босфора, предоставяйки на посетителите невероятни гледки към емблематичния силует на Истанбул, крайбрежието му и околните природни пейзажи. Връщане в европейската част на града.
По желание - разходка с корабче по Босфора: мостът "Галата", кулата"Галата", пристанището, новия султански дворец "Долма Бахче", "Чираан Палас"-бивша султанска резиденция, превърната в един от най-престижните хотели в света, кварталът"Ортакьой", отбранителните крепости, летния сулнатски дворец "Бейлербей", Кулата на девицата.
Посещение на Мол Aqua Florya + аквариум ( срещу доплащане ) - голям развлекателен и търговски комплекс разположен на площ от 45 000 кв.м, а огромният Аквариум заема няколко етажа и е един от най-големите в света. Връщане в хотела. Свободно време. Нощувка.
4 ДЕН / 02.01.26 /: Закуска. Освобождаване на хотела в 11:00ч. Отпътуване за България. Пристигане вечерта в Пловдив.
Предлаганата комбинация от туристически услуги представлява туристически пакет
смисъла на Директивата (ЕС) 2015/2302.
ДАТИ И ЦЕНИ
Дати: 30.12.25 – 02.01.26г.
Цена: 798 лв /408 евро при направена резервация и внесен депозит в размер на 30% до 31.10.25
От 01.11.25 – 848лв. / 434 евро
Пакетната цена включва:
· транспорт с комфортен автобус;
· 3 нощувки + 3 закуски в хотел" SHERATON OTEL ESENYURT *****;
* УЕЛНЕС ЗОНА , която включва: закрит басейн, сауна, хидромасажна вана и турска баня.
- ПРАЗНИЧНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРЯ В РЕСТОРАНТА НА ХОТЕЛА с DJ и музикална програма /танцов ансамбъл, бейлиденс /; Включени алкохолни напитки
- посещение на музея на шоколада Pelit без включена входна такса – 600 ТL;
- Панорамна обиколка на града в европейската част с местен екскурзовод на бълг. език;
· медицинска застраховка;
· екскурзоводско обслужване;
Пакетната цена не включва:
· Разходка с кораб по Босфора / 1ч. и 45 мин./ - 20 евро;
· Посещение на двореца "Долма Бахче" / при група мин. 20 души - 55 евро. Цената включва: екскурзоводско обслужване + входна такса + слушалки/
* Панорамна обиколка на града с посещение на Азиатската част с местен екскурзовод на български език- 25 евро;
·Единична стая - .;
- Вход за Аквариума - ТL за възрастен; - TL за дете;
Цените са ориентировъчни.
Плащанията се извършват в брой или по банков път по следните начини:
· Депозит – 250 лв. при записване;
· Доплащане – до 20 дни преди отпътуване.
ТА „ ДАНИ ТУР-74” има сключен застрахователен договор № 03700100005804 по чл.97, АЛ. 1 със Застрахователно Компания “ ЗД ЕВРОИНС“ АД, гр.София, бул.“ Христофор Колумб“43